2013 gelinlerine ‘Mitolojik Aşklar’

Türkiye’nin en büyük evlilik hazırlıkları fuarı “Evlilik Dünyası”, her yıl konsept çekimleriyle de ses getiriyor. Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin sihirli objektifinden yansıyan konsept çekimlerin bu yılki teması ‘Mitolojik Aşklar’ a İstanbul Arkeoloji Müzesi ev sahipliği yaptı.

Masumiyetin ve aşkın sembolü olan gelinleri, tarihin büyülü atmosferiyle birleştiren çekimler, mitoloji temasına uygun olarak müzenin özel bölümlerinde günler süren bir çalışmayla yapıldı. Kreatif direktörlüğünü Emir Koç’un üstlendiği çekimlerde dünyaca ünlü manken Masha Rudenko objektif karşısına geçti.

Ünlü manken, tasarımlarıyla son dönemde dikkat çeken Hatice Gökçe, Çiğdem Akın, Banu Güven, Nej ve Zeliha Kaçar’ın tasarladığı gelinliklerle, tarihi doku içerisinde birbirinden özel pozlar verdi.

Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, bu yılki konsepti nasıl belirlediklerini şöyle anlattı: “Her şeyin çok hızlı tüketildiği çağımızda aşklar da maalesef hızlı yaşanıp çabucak unutuluyor. İnsan ilişkilerinin de çabuk tüketildiği bir “fast food” çağında yaşıyoruz. Tekamül edemiyoruz, sürekli bir koşturma halindeyiz. Bu hızın içerisinde birçok şeyin anlamını yitirdiği gibi aşklar da anlamını yitiriyor. Oysa mitolojiye baktığımızda sonsuz aşkın yüceltildiği hikayeler günümüzde de hala konuşulmaya devam ediyor. Biz de sabrın ve sonsuz aşkın önemini hatırlatmak için bu yılki temamızı ‘Mitolojik Aşklar’ olarak belirledik. Çiftlerin büyük bir heyecanla bekledikleri evlilik hayatlarının da mitolojideki aşklar gibi başlaması ve ömür boyu devam etmesini diliyoruz. Unutulmaz ve kusursuz bir düğün gerçekleştirebilmek, hayal ettikleri gelinlikle karşılaşmak ve düğün hazırlığını kolaylaştırmak için tüm çiftleri fuara bekliyoruz.”

Evlilik Dünyası’nda 3 ünlü tasarımcıdan 3 farklı defile…

11-13 Ocak tarihleri arasında 11. kez düzenlenecek olan Evlilik Dünyası Fuarı, sektördeki 300’den fazla katılımcı firmayı bir araya getiriyor. Evlenecek çiftlerin tüm ihtiyaçlarını bulabilecekleri fuar, bu yıl daha fazla alternatif sunmayı hedefleyerek Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile birlikte İstanbul Kongre Merkezi salonunu da fuar alanına dönüştürüyor. Çiftlerin heyecanla beklediği Evlilik Dünyası Fuarı’nın büyüyen alanıyla birlikte ziyaretçi sayısının da bu yıl 60 bini geçmesi bekleniyor. 

Dans gösterileri, defileler, müzik dinletileri, çekilişler ve ünlü sanatçıların katılımıyla daha da renklenen fuar, yine birçok sürprize de ev sahipliği yapacak. Fuarda ünlü tasarımcılar Hatice Gökçe, Banu Güven ve Çiğdem Akın 3 gün boyunca 3 ayrı defileyle 2013 trendlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir