Yıldızlar topluluğu

COŞKUN TÜRK

Tamam, Fenerbahçe yıldızlar topluluğu… Yıllardır transfer sezonlarının büyük bölümünde ‘Rüya takım’ tabiri kullanıldı, ancak bu sezon hiç olmadığı kadar ‘Rüya takım’ tabirine uyacak bir kadro kurdu Fenerbahçe… Tamam, transfermarkt’ın verilerine göre 172.2 milyon euroluk bir kadroya sahip olan Fenerbahçe’nin rakibi Atromitos 13.2 milyon euro… Tamam, Fenerbahçe’nin bu rakibine kağıt üzerinde fark atması lazım… Fakat, unutulmaması gereken bir gerçek var… Henüz takım olamamışsan, birlikte hareket edemiyorsan, istediğin kadar yıldızlar topluluğu ol. Oynadığın futbol ilk başlarda taraftarını memnun etmeyebilir. Ancak taşlar yerine oturdukça, kaliten ve farkın ortaya çıkacaktır. Fenerbahçe dün Atromitos karşısında bu sıkıntıyı yaşadı.

Diyeceksiniz ki; “Bu takım ne zaman takır takır oynayacak?” Biraz daha sabır. Henüz yeni transferler ve takıma katılması düşünülen isimler kadroda yok. Atromitos maçı hem de deplasmanda bundan bir ay sonra olsaydı Fenerbahçe fark atarak kazanırdı. Hatta, Fenerbahçe Shakhtar ile bundan 1 ay sonra oynasaydı eleyebilirdi. Eğer 1 ay sonra hâlâ ‘bekleyin’ diye yazıyorsam ‘Sen futboldan anlamıyorsun’ diyebilirsiniz. Ya da son ayların moda deyimiyle ben de size, “Aldanmışız, gerçekten safmışız. Gerçi o kadar saf değilim ama neyse…” derim.

Biraz da sahanın içine girelim. Atromitos, gücünü hatta haddini bilerek oynamaya çalıştı. Fenerbahçe ise daha fazla pozisyona giren takımdı. Nani biraz daha gerçek Nani gibi oynasa, Diego Eskişehirspor maçında yaptıklarını tekrarlayabilse, Fenerbahçe çok daha rahat bu maçı kazanabilirdi. Ama dedik ya yıldızlar topluluğu, dünya yıldızı van Persie oyuna girdi, Caner’in ortasına kafa vuruşuyla Fener’e ilk maçta turu getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir